wtorek, 12 lutego 2013

Piękny wywiad

Dzięki mojej działalność wywiadowczej(jakkolwiek to brzmi xD) mam dla was kolejny już wywiad. Na moje pytania odpowiedziała Mistral adminka polskiej strony o chłopcach z BEAST/B2ST.
(fanclub BEST to B2UTY czytane jako beauty-czyli piękny:))

1.W sam raz na  początek czyli co skłoniło cię do założenia strony? 
Gdy zakładałam stronę byłam jeszcze osobą, która raczkowała w świecie k-popu. Korzystałam przede wszystkim z polskich stron i z uporem maniaka szukałam nowych źródeł informacji. Jednak nie było wtedy bloga poświęconego B2ST, a na tych nowinkach najbardziej mi zależało. Patrzyłam, jak inne blogi pną się w górę, jak ludzie ze sobą współpracują, jak wiele pracy wkładają w to co robią. Pomyślałam wtedy „może ja też spróbuję?” . Była to chyba jedna z najbardziej spontanicznych decyzji jaką podjęłam. Idea zakiełkowała w głowie, i godzinę później starałam się ogarnąć jak działa wordpress. Kogo dotyczyć miał blog było dla mnie oczywiste. B2ST i tylko oni. Nim się spostrzegłam minęły już 2 lata!

2. Czy prowadzenie strony, tłumaczenie na polski i dodawanie tych wszystkich nowinek jest łatwe? Nie męczy cię to? Nie masz czasem takich momentów "że po co to tłumaczyć"?
Nie jest to łatwe. Trzeba być na bieżąco. Wystarczy kilka dni, dwa koncerty, 3 eventy i nie wiadomo w co ręce wsadzić. Ostatnio blog stanął na miesiąc, nie po raz pierwszy niestety. Są chwile, w których nie mam czasu nawet na sen i z bólem serca muszę zostawić dodawanie nowinek. Wcześniej było to z powodu matury, teraz są studia. Serce mówi „jest tyle rzeczy do dodania!”, ale rozsądek krzyczy „nie masz na to teraz czasu!”. Kilka dni temu zwątpiłam. Zastanawiałam się nad zamknięciem strony. Po głowie chodziły głupie myśli, typu: to i tak nie ma sensu, czy komuś jest to potrzebne? Ale potem popatrzyłam na tę szóstkę wariatów, którzy tyle zmienili w moim życiu, i nie mogłam tak po prostu wszystkiego zostawić. Włożyłam w justb2stpl dużo pracy i serca, traktuję go jak coś w rodzaju pamiętnika, który pomaga mi „być” z B2ST w stałym kontakcie. Wiem o nich więcej niż o czymkolwiek czy kimkolwiek innym, a dodawanie zdjęć, filmików i newsów pozwala mi ciągle poznawać ich na nowo, budować więź między fanem a zespołem. Oczywiście miło jest jak ktoś docenia moją pracę, ale najważniejsze jest to, że daje mi to radość, a sami B2ST dają mi wiele siły do dalszej walki nie tylko w wirtualnym świecie ;)

3.Dlaczego akurat BEAST? Jest wiele innych zespołów , więc czemu oni?
Sama się nad tym zastanawiam ;) Faktem jest, że był to jeden z pierwszych zespołów, które poznałam z k-popu, ale nie byli jedynymi. Oglądałam wiele klipów, różne zespoły (byli wśród nich TVXQ, SHINee, Big Bang i wiele innych), a jednak serce zadrżało dopiero przy Bad Girl. Śmiać mi się chce jak sobie przypominam moment, w którym ich zobaczyłam po raz pierwszy. ‘Bad Girl’ słuchałam na okrągło nie za bardzo wiedząc kto to śpiewa, i dopiero po jakimś czasie wpadłam na to żeby poszukać klipu. Na ekranie pojawili się uśmiechnięci azjaci z makijażem, w kolorowych strojach, tańczyli w jakichś dziwnych pomieszczeniach i śpiewali w niezrozumiałym dla mnie języku, który jeszcze miesiąc wcześniej działał mi niesamowicie na nerwy. Nie potrafiłam opanować uśmiechu który pojawił się na mojej twarzy. Patrzyłam na nich jak urzeczona i nie mogłam przestać. Tego dnia, klip do ‘Bad Girl’ oglądałam na pętli przez jakieś 2 godziny. Potem zaczęłam szukać innych. W tamtym momencie B2ST promowali się z Shock, więc oznaczało to 10 piosenek, które leciały u mnie w głośnikach dniami i nocami. Jestem typem nałogowca więc jak coś mi się spodoba to chcę tego więcej i więcej. Szukałam innych zespołów. Powoli zaznajamiałam się z tym innym światem, a że odkrywałam wszystko sama (nie miałam żadnego „przewodnika”) więc trochę to trwało. Jednak nic innego nie wywoływało tego dziwnego uczucia euforii co BEAST. I tak zostało, tylko pogłębia się z dnia na dzień ;) To trochę kojarzy mi się z bajką, w której dziewczyna od pierwszego wejrzenia zakochuje się w królewiczu. Nie zna go, ale wie, że to właśnie „ten”. Czasami śmieję się, że BEAST to zespół, który jest mi przeznaczony. Wiele rzeczy, których kochałam wcześniej w jakiś magiczny sposób wiązało się z nimi. Z przeznaczeniem się nie walczy ;)

4.Skąd czerpiesz informacje o zespole? Korzystasz z jakiejś jednej sprawdzonej strony czy z kilku?
W tym momencie korzystam z 6. Pozwala mi to najszybciej ogarnąć bieżącą sytuację, gdy mam jakieś zaległości. Niestety nie mam w tym momencie czasu na wyszukiwanie jakichś ekstra informacji, więc newsy dotyczą zwykle ogólnych spraw. Twitter ułatwia mi śledzenie tych najświeższych nowinek, i nawet jeśli nie mam czasu żeby dodawać wpisy na stronie to i tak mniej więcej orientuję się co się dzieje.

5.Czy słuchasz innych zespołów k-popowych? Jak tak to jakich.
Tak, ale wymienić wszystkich nie zdołam xD. Staram się być na bieżąco z nowy wydawanymi albumami i debiutującymi zespołami. Do moich ulubieńców należą (poza B2ST, ich nie dotyczą żadne rankingi w moim świecie ;)) EXO, Super Junior, SHINee, TVXQ, Infinite, Lunafly, Toxic i wiele, naprawdę wiele innych (zwykle to co akurat wychodzi i wpadnie mi w ucho). Ostatnio namiętnie słucham najnowszego albumu Phantom, jest naprawdę niesamowity. Polecam również solistę Joo Young’a i jego debiutancki mini album – „From Me To You”.

6. Pierwsza piosenka BEAST, którą usłyszałaś, to?
Bad Girl.. Down, down, we gotta get down, down, down, we gotta get down! Ups, przepraszam ;)


7.Jak długo trwa twoja przygoda z k-popem?
Jakoś na przełomie marca i kwietnia stukną mi 3 latka. Wciąż mam wrażenie, że jestem nowicjuszem.

8 Prowadzisz stronę sama czy ktoś ci pomaga?
W tym momencie justb2stpl zajmują się dwie osoby. W ciągu tych dwóch lat, od kiedy istnieje blog, pomagało mi parę osób, ale zwykle kończyło się na kilku tygodniach. Później pomagierzy rozpływali się w powietrzu. Wielokrotnie próbowałam znaleźć osobę, która chociaż po części podzieli mój zapał i tak jak ja rzuci się w wir pracy z uśmiechem na ustach. Soll, która aktualnie mi pomaga, znalazła się sama J Dostałam od niej wiadomość, że chciałaby pomóc. W tamtym momencie, patrząc na doświadczenia z pomagierami, wolałam sama się wszystkim zająć, ale postanowiłam spróbować jeszcze raz. To był prawdziwy dar od losu, i cieszę się, że dałam Soll szansę. Jest świetną autorką i jeszcze nie zniknęła jak jej poprzednicy (chociaż wielokrotnie się tego obawiałam). Teraz też szukamy pomocników, ale nawet jak już się ktoś znajdzie to później znika. Przez to często mam wrażenie, że B2ST nie cieszą się zbyt dużą popularnością w Polsce. Mam jedynie nadzieję, że w przyszłości dostrzeże i pokocha ich więcej osób w naszym kraju.  

9. Ostatnio cicho o zespole. Czyżby przygotowywali się do comebacku jak większość zespołów?
Każdy zespół, stale przygotowuje się do comebacku. Wierzę, że B2ST nie są wyjątkiem. Jakiś czas temu prezes Cube wspominał o możliwym comebacku na początku tego roku. Aktualnie członkowie skupiają się na indywidualnej promocji: programy, filmy, musicale, czy choćby zbliżająca się drama IRIS 2, w której pojawi się Doojoon (lider zespołu). Mam nadzieję, że pomiędzy tymi napiętym grafikami mają czas na odpoczynek, na dbanie o swoje zdrowie i powolne szykowanie się do zabłyśnięcia z kolejnym albumem. To rok węża, a że aż czworo z nich urodziło się w takim roku to chcę żeby to był ich rok. Ale jak dla mnie, osoby ze 100% sercem B2UTY, każdy rok jest rokiem BEAST, od czasu gdy na dobre rozgościli się w moim życiu ;)


Na następny wywiad zapraszam oczywiście następny wtorek ;)

5 komentarzy:

 1. Aż miło się czyta takie wywiady :)
  Jeden k-popowy zespół, a ile pozytywnych emocji może w kimś wywołać. To jest piękne ^^
  Szacun dla wszystkich, którzy prowadzą blogi z newsami o zespołach. Jest to na pewno pracochłonne, ale widać, że jednocześnie satysfakcjonujące :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały kolejny wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pasja autorek tych stron fanowskich jest niesamowita. Podziwiam, podziwiam, podziwiam... Wspaniale się czyta ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda wywiad jest super, ja też jestem niezła fanką chłopaków z B2ST.
  Aż cięko uwierzyć, że tyle osób interesuje się k-popem.
  A to prawda, że właśnie wystarczy jeden taki zespół av\by wtwołac tyle wspaniałych emocji :)
  Pozdrawiam=]

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne są te wywiady, czytać, że nie tylko Twoje serce tak mocno bije dla k-popu <3 Oddanie autorek stron jest na prawdę godne podziwu <3
  Fajnie jest czytać te wywiady i dowiadywać się jak sobie radzą na innych stronach :) Bardzo mnie ucieszyło, że adminka znalazła w końcu kogoś stałego do pomocy :)

  OdpowiedzUsuń