piątek, 28 grudnia 2012

Azja po polsku!

 Przypominam o głosowaniu
GŁOSOWANIE

Hej Hej!
Dzisiejszy post powstał po to, byście mogli oglądać dramy xD Wiadomo w necie jest pełno portali, ale żeby je znaleźć to też jest nie lada wyczyn. Przedstawię wam kilka stron, z których ja sama korzystam:)

Napisy,tłumaczenia dram, teledysków, programów

BAKA
Chyba najsłynniejsze jak do tej pory forum na którym można znaleźć przede wszystkim polskie tłumaczenia do dram a także linki do pobrania odcinków.
"BAKA Fansubs to grupa fansuberska zajmująca się tłumaczeniem przede wszystkim seriali i filmów azjatyckich. W swoim dorobku ma również kilka anime. Druga działalnością jaką BAKA fansubs prowadzi to także tłumaczenie (jakże inaczej mogoły być) klipów, teledysków, programów itp. Grupka powstała w lutym 2007 roku."-opis pochodzi z samego forum.
Żeby dostać się na stronę wystarczy założyć konto i tyle :)
Osobiście wam powiem, że gdyby nie BAKA nie obejrzałabym wielu dram.

SUPER SHOWA
Kolejne po BAKA najbardziej znane forum tłumaczeniowe dram. Znaleźć tu można dramy, które grupa tłumaczy razem z innymi forami tłumaczeniowymi. Prócz tego są teledyski japońskich i koreańskich wykonawców, oczywiście z polskimi napisami. Można też znaleźć programy z naszymi ulubieńcami. Wystarczy tylko się zarejestrować :)

SSANTISUBS
Forum dzięki któremu m.in wiemy o czym śpiewają koreańskie zespoły. To właśnie na tej stronie znajdziecie teledyski, koreańskie programy, urywki z różnych występów i wszystko z polskimi napisami!! Toż to radość dla każdego fana k-popu, który ni w ząb nie jarzy angielskiego!
Również tutaj wystarczy się zarejestrować by mieć dostęp do forum :)

SUMITEAM
Forum, a raczej strona na której są tłumaczone tylko i wyłącznie koreańskie programy z naszymi ulubionymi gwiazdami. Na stronie można obejrzeć np. Full House z SuJu, Sesame Player z MBLQ i wiele innych.

LIZARDSDEEP
Forum, na którym również znajdziecie tłumaczone dramy, teledyski, programy itp. Tylko, że tutaj jest wszystko to, czego nie znajdziesz na forum BAKA czy SsantiSubs. Grupa tłumaczy we współpracy z SuperShowa
By korzystać ze strony również należy się tylko zarejestrować :)

Wiele z tych for potrzebuje tłumaczy, korektorów, hardsub'erów, jednak dostanie się do takiej grupy nie jest łatwe. Tłumacz musi umieć angielski na "perfect" a korektor musi znać polską gramatykę jak Amen w pacierzu. Co do korektora to wiem, że na forum BAKA dostajesz do poprawki tekst, z masą błędów. Ma się około 4 dni na korektę, przy czym bez Internetu, słownika ortograficznego i perfekcyjnej znajomości j.polskiego lepiej się do tego nie zabierać a już najlepiej gdyby wtedy obok nas siedział profesor Miodek lub Bralczyk :D 
Na Ssantisubs już jest łatwiej, bo do tłumaczenia i korekty są teksty piosenek, w których nie ma aż tylu błędów co przy dramach. Podobnie jest na Lizardsdeep, tylko tam jest założony specjalny temat w którym ludzie piszą czy potrzebują korektora i do jakiej dramy.


Receznje dram

DO IT TOMORROW
Czyli tylko o dramach. Recenzje i podział dram ze względu na rok, gatunek i kraj.

DANTESHIDRAMA
Kolejna strona z recenzjami kina azjatyckiego, najczęściej dramami.

Dramy on-line

LOVE DRAMA
Czyli dramy on-line! Gratka dla tych, którym nie chce się ściągać dram i wolą oglądać je online. Obecnie na portalu trwa reupload niektórych dram. Jednak cały czas są dodawane nowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie!No na sam koniec strona, na której znajdziecie wszystko. Dosłownie WSZYSTKO. Znajdziecie tu opis wszystkich aktorów dram japońskich, koreańskich, chińskich i tajwańskich a także opisy dram, listę dram które wyszły w danym roku. Mowa oczywiście o kopalnie informacji o serialach azjatyckich czyli  DRAMADEEP.

I już naprawdę na sam koniec FANSUBWIKI czyli informacje o tym jaka grupa tłumaczy daną dramę, kto ją tłumaczy, jakie robi postępy w tłumaczeniu, jakie dramy są tłumaczone jakie będę lub jakie zostały przetłumaczone. Strona zawiera również spis głównych tłumaczy z wszystkich wyżej wymienionych for(nie licząc SumiTeam)

Mam nadzieję, że każdemu w jakiś sposób pomogłam i że teraz będziecie wiedzieli gdzie możecie co obejrzeć :) Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tematu, to pytajcie, zawsze odpowiem ;)

5 komentarzy:

 1. O matko kocham cię za tego posta ! Ja jako niedouczony gówniaż wiedziałam tylko o love-drama. Dzięki wielkie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. KOCHAM CIĘ! Dzięki za wstawienie tego posta, bo ja tego wszystkiego nie potrafię ogarnąć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wszystkie stronki znałam ,dzięki:D
  Jesteś wielka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chwała wszystkim translatorom, korektorom, itp. Bez nich byłoby ciężko ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do tej pory nie ogladalam dram. Moze polecilabys mi jakas na poczatek? :)
  Dodaje do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń