sobota, 26 stycznia 2013

Moje nowe odkrycie

Jak wiecie YouTube jest kopalnią wszelakich piosenek. Choć jego nowy wygląd nie przypadł mi do gustu,to nadal w propozycjach do odsłuchania pojawiają się nowe piosenki. I tak trafiłam na "Bring Me To Life" cover zespołu Evanescene w wykonaniu  Luny z f(x) i zespołu TRAX. 
I właśnie o tym zespole chciałam wam dziś napisać,gdyż ich piosenki wpadły mi w ucho i od wczoraj ich słucham na okrągło, szczególnie jednej.
TRAX- to na chwilę obecna dwuosobowy zespół z Korei grający głównie rock założony w 2004 r przez SMEntertaiment. W momencie powstania zespół liczył czterech członków -Jay Kim(Typhoon), Kang Jungwoo(Attack), Kim Jungmo(X-Mas) i No Minwo(Rose). W 2006r. zespół opuścił Rose a w 2007 Attack. Tym samym w zespole pozostał tylko Typhoon i X-Mas. Choć zespół został założony w Korei to nie jest w niej zbyt populary,gdyż Koreańczycy bardziej oddają część k-popowi. Dlatego zespół podpisał kontrakt z japońska wytwórnią muzyczną i to własnie na japońskiej scenie zasłynęli. Jako,że promują się w Japonii w wielu teledyskach wyglądają po prostu jak typowi j-rockowcy :D Obecnie zespół zrobił sobie przerwę od występów i nie wiadomo kiedy powróci na scenę.

Zespół wydał 2 koreańskie single, 5 japońskich, do tego 4 koreańskie albumy,oraz kilka piosenek przewodnich do dram. Ich utwory znalazły się również na różnych składankach wytwórni SM. 

Jay Kim-Typhoon - lider i jedyny  wokalista zespołu. Będąc jeszcze trainee w wytwórni zaprzyjaźnił się z Heechulem z SuJu (ale kiedy to było xD)

Kim Jungmo - X-Mas - gitarzysta zespołu.

Na początek utwór,który chodzi za mną od wczoraj wieczora czyli
TRAX - Scorpion


TRAX - Teras(korean version) 

I piosenka,która absolutnie mnie zaskoczyła,no ale to w końcu SM więc to normalne. Nie jest to typowy rock,wiec powinna wam się spodobać :)
TRAX - Blind

Moje odczucia.
A wiec tak. Czasem lubię sobie zryć banię j-rockiem, jednak TRAX nie gra typowego japońskiego rocka. Nie ma darcia mordy, wrzasków i zdzierania gardeł jak to robi AnCafe czy Verasilies. Jest rock,ale taki inny, z elementami czasem spokojnymi. W tym momencie wydaje mi się,że SM nie umie produkować rockowych zespołów,co wcale nie jest dziwne,skoro rock się nie przyjmuje w Korei. Ale i tu się warto zastanowić, bo przecież mamy CNBlue od wytwórni FNC. Tworzą rocka i to się w ich wypadku sprzedaje. Myślę,że TRAX nie odniósł wielkiego sukcesu w Koreii ponieważ nie byli w odpowiedni sposób wypromowani. Zresztą kto 9 lat temu w Korei słuchał rocka??
Zespół przypadł mi do gustu, więc jak najbardziej go polecam, zwłaszcza tym,którzy czasem lubią posłuchać czegoś cięższego,nie tylko k-popu :D Plusem jest też to,że obaj panowie,jak na rodowitych Koreańczyków przystało są przystojniaczkami ;)

Korzystałam z kilk

2 komentarze:

  1. Podoba mi się te Twoje odkrycie ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. SHINee, B1A4, Lee Min Ho i panowie, których kojarzę tylko nie mogę sobie ich przypomnieć, a ten po środku przypomina mi Yong-hwa z CNBlue!
    Co do tego zespołu - nie wiesz jak długo szukałam jakiegoś koreańskiego bandu, który gra rocka! Myślałam, że nigdy się nie doszukam, bo za każdym razem wyskakiwały mi piosenki popowe. DZIĘKUJĘ za opisanie tego zespołu na blogu<3

    OdpowiedzUsuń