środa, 12 września 2012

Siostry Kopciuszka - recenzja dramy "Cinderella Sisters"

No to koniec. A dokładniej mówiąc, skończyłam oglądać dramę. Trochę mi to czasu zajęło - 20 odcinków, po godzinie każdy, jeszcze nauka na poprawki i oglądanie dramy z Minho, więc sami wiecie. Przyszedł czas by pokrótce wam opisać o czym jest drama.
Poznajemy 18-letnią Eun Jo, która razem z matką prowadzi dość dziwny tryb życia. Matka dziewczyny nie pracuje na stałe, żyje tylko z tego, że co jakiś czas zmienia sobie faceta, na takiego który utrzymywał by ją i córkę. Drama zaczyna się w momencie gdy, dziewczyna razem z matką postanawiają uciec od mężczyzny -pijaka u którego spędziły 2 lata. Przybrany syn pijaka Jung Woo - mały, sympatyczny grubasek, fan basebolu -obiecuje Eun Jo,że ją znajdzie. I tak zaczyna się podróż matki i córki. Trafiają one całkiem przypadkowo do mężczyzny Goo Dae Sung, który prowadzi winiarnie i ma najlepsze wino w całej okolicy. Tam matka Eun Jo owija sobie właściciela winiarni w okół palca, by niebawem zostać  jego żoną. W tym samym czasie poznajemy Hye Sun - rozpieszczoną i ukochaną córeczkę tatusia, której zmarła matka. W końcu  Eun Jo i jej matka zamieszkują u Dae Sung.  Hye Sun jest wręcz zachwycona gdyż Kang Sook (matka Eun Jo) bardzo przypomina dziewczynce jej zmarłą matką. Eun Jo jednak nie nie podoba sie to wszystko. Na domiar wszystkiego poznaje przystojnego(Boże! Naprawdę przystojnego) Ki Hoon'a, pracownika winiarni. I tak zaczynają się pierwsze 3 lub 4 odcinki.

Koreańskie dramy mają to do siebie,że potrafię w nich wyhaczyć wiele błędów. Spójrzcie tutaj, a konkretnie na te dwie butelki i ich ułożenie

W tym ujęciu butelki leżą już inaczej.

A tu leżą tak jak na początku

Młoda Eun Jo nigdy nie kochana przez matkę doświadcza nieznanego jej uczucia ze strony Ki Hoon'a. Nie wie,że to co czuje do chłopaka to miłość. Gdy mężczyzna wyjeżdża do wojska zostawia Hye Sun dla Eun Jo list, jednak Hye Sun - zazdrosna małpa - nigdy go nie dała swojej przybranej Unni*. Eun Jo załamuje się. 
Mija 8 lat. Obie dziewczyny zmieniają się z wyglądu i charakteru, jednak Eun Jo nadal jest chłodna i samotna. W tym czasie Kang Sook rodzi syna. Wraca też Ki Hoon a do pracy w winiarni zostaje zatrudniony Jung Woo - ten sam, mały grubasek, jednak teraz wyładniał i schudł.  
Od tego momentu wszystko zaczyna się komplikować. Umiera ojciec Hye Sun, winiarnia ma problemy a Eun Jo skrywa uczucia do Ki Hoon'a.  Z początku nienawidzące się Eun Jo i Hye Sun  drą na sobie koty ile się da, jednak z każdym odcinkiem widać jak się zmieniają  a jednocześnie zbliżają do siebie, szczególnie wtedy, gdy winiarnia upada. Gdy Eun Jo dowiaduje się kto stoi za wieloma niepowodzeniami winiarni wpada  w szał.Nie może uwierzyć, że zrobiła to osoba której tak bardzo ufała i która tak bardzo kocha. I to tyle spoilerowania ode mnie. Drama mi się naprawdę podobała, choć czasami wkurzały mnie rozmowy Eun Jo i Hye Sun xD Drama jest pozycją obowiązkową dla wszystkich fanów koreańskich dram :)

Niestety nie jest dostępna on-line po polsku, więc polecam pobrać z forum BAKA lub z portalu "chomikuj". 
Nigdy nie pisałam recenzji dramy, więc wybaczcie za potoczny język lub niedociągnięcia 


Trampki do garniaka. w Koreii to na porządku dziennym, chyba..ale w Polsce by nie przeszło.
Wolę tą opcje niż, buty od garniaka do dresów -_-


UWAGA! SPOILER!


Scena, na którą czekałam od ich pierwszego spotkania <3

To już koniec,a jednocześnie początek związku tej dwójki ;)

Musiałam czekać na tą scenę aż 20 odcinków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz